Goicoechea

Goalkeeper-ul Mauro Daniel Goicoechea Furia a semnat un contract cu FC Oțelul Galați și în cel mai scurt timp posibil se va alătura lotului deplasat în Spania, acolo unde formația oțelară susține stagiul de pregătire înaintea reluării oficiale a Ligii I Bergenbier. Conducerea clubului nostru a parafat o înțelegere ce se întinde pe durata a două sezoane și jumătate cu portarul uruguyan în vârstă de 25 de ani.

Goicoechea a început cariera de jucător profesionist la Danubio din prima ligă din Uruguay, iar evoluțiile bune l-au propulsat în Seria, la AS Roma, sub fomă de împrumut, iar după 15 partide sub culorile formației capitoline a fost nevoit să revină la clubul din țara sa natală. Din această iarnă va îmbrăca tricoul roș-alb-albastru al Oțelului.

Bun venit și cât mai puține goluri primite, Mauro Goicoechea !