Emil Gabriel Jula

mijlocas

Brief info

Jucator adorat de fanii Otelului Galati

El a fost golgheterul pentru Otelul Galati in 2006-2007, ajutandu-si echipa sa obtina calificarea pentru Cupa Intertoto. In perioada 2007-2008, el a terminat locul doi in clasamentul de marcatori ai Ligii I.

Otelul Galati a castigat 3-2 impotriva lui Dinamo Bucuresti in fata a aproape 11.000 de spectatori. Mai ales moralul echipei de la Galati a fost remarcabil, deoarece dupa o ora de joc, candidatul la promovarea din Liga 2 era deja 2: 2 in spatele candidatului la retrogradare. Antrenorul lui Petre Grigoras Galati si-a aratat averea atunci cand l-a inlocuit pe omul cu doua goluri, Emil Jula, la scurt timp dupa jumatate de timp. Gigantul roman a justificat increderea cu obiectivele sale pentru conexiunea 1: 2 si castigatorul din ultimul moment in timpul accidentarii.

Intr-un meci nu de inalta clasa, dar extrem de interesant, drama a fost cheia. Spectatorii frenetici si zgomotosi si-au pus in valoare banii. In general, acest joc a fost publicitate pentru divizia a 3-a. Otelul Galati s-a deplasat pe locul trei la retrogradare, cu 60 de puncte dupa aceasta victorie foarte importanta acasa, in timp ce Dinamo Bucuresti a ocupat locul 14 cu 34 de puncte si are astfel un avantaj de sapte puncte fata de primul loc de retrogradare.

In foarte bine participat la Galati Arena, Otelul Galati si FC Dinamo Bucuresti se confrunta reciproc pentru controversatul derby nordic, sambata seara, pentru meciul 31 din liga a 3-a. Peste 15.000 de spectatori au transformat stadionul intr-un adevarat cazan. Otelul se afla pe locul patru in tabel cu 57 de puncte si nu vrea sa piarda conexiunea la competitia de. O victorie se transforma aproape intr-o sarcina obligatorie pentru protejatii Galati, care, totusi, intalnesc o echipa din Bucuresti, care are nevoie de fiecare punct de imaginat in lupta cu retrogradare. Emotia este cu siguranta garantata in acest joc de divizie din a doua divizie, deoarece motto-ul se aplica ambelor echipe: Pierderea interzisa! 10.800 de spectatori sunt martorii acestei intalniri extrem de interesante. More: https://pariubet.ro

La gazde, capitanul Emil Julea revine la formatia de start si ar trebui sa directioneze jocul „mov si alb” de la mijloc. Pe de alta parte, fostul legionar al Angliei, Bogdan Vrajitoarea, detine capitanul si va conduce jocul din pozitia din exterior. Un fundal atmosferic ofera setarea potrivita pentru aceasta lovitura extrem de interesanta, care va avea un impact direct asupra luptei de ascensiune si coborare. Petre Grigoras Galati, antrenorul lui Otelul isi pune speranta ofensiva in primul rand in artistii creativi Cornel Rapa, Samoel Cojoc, Cristian Sirghi, Milan Perendija, Sergiu Costin, Enes Šipović, Constantin Miselaricu. Puternicul tehnic Daniel Nagy ar trebui sa amenajeze si jocul gazdelor cu posibilitatile sale tehnice.

Amestecul de la Otelul Galati de tineri si batrani. Invitatul de la Bucuresti are mixul perfect de jucatori cu experienta precum Cornel Rapa, Samoel Cojoc, Cristian Sirghi, Milan Perendija, Sergiu Costin, Enes Šipović, Constantin Miselaricu, care si-a demonstrat deja abilitatile incontestabile in numeroase cluburi. In plus, exista lovitori tineri, talentati, cum ar fi portarul Johannes Brinkies, Tom Weilandt, Sergis Adamyan si Maurice Trapp.

Atmosfera impresionanta chiar inainte de meci, Otelul Galati se prezinta absolut atmosferic cu scena sa impresionanta de fani si asigura o adevarata dispozitie de gasca in acest stadion de fotbal ingust, pur. Deosebit de impresionanta este coregrafia din tribuna nordica cu o caracatita supradimensionata, care este sustinuta de sintagma „Bifam punctele”. Este infiintat pentru aceasta intalnire extrem de emotionala a doua cluburi foarte speciale.

Controversial gol de penalty pentru Bucuresti este prima mica ocazie de gol vine de la Bucuresti, care nu poate aduce o lovitura de cap periculos in fata portii. Lucrurile se intensifica imediat, deoarece ambele echipe fac clar de la inceput ca nu vor sa se ofere nimic. Usor erori de coordonare in apararea de la Otelul ii ofera agilitatei Adamyan aproape prima oportunitate in minutul cinci.

Cu toate acestea, fortele unite pot salva pana cand poate deveni periculos. Chiar si dupa aceea,jocul „se prezinta ca fiind cea mai activa echipa. Majoritatea scenelor au loc in jumatatea Otelul. Lupta este fara indoiala cheia in primele minute. De acum incolo, Otelul va gasi jocul mai bun, dar in cele din urma lipseste precizia. Prima lovitura a lui Dinamo pe gol de Nico Zimmermann in al zecelea minut de joc. Bucuresti nu se ascunde si arata combinatii frumoase.

Cu toate acestea, inca le lipseste precizia necesara. Dupa un fault al lui Thijs Bouma asupra tamplarului agil, arbitrul Christian Dietz acorda o pedeapsa foarte indoielnica pentru echipa retrogradata, pe care Mendy o poate transforma cu incredere in coltul din dreapta jos. La 18 minute de joc, cand Tom Weiland suteaza o lovitura libera de la o distanta de 25 de metri in bratele portarului. Dupa aceasta decizie controversata, publicul Otelul devine din ce in ce mai nelinistit si vede impartialul ca tap ispasitor.

Bucuresti cu combinatii frumoase, Otelul defect in minutul 24, exista primul cartonas galben pentru mijlocasul lui Dinamo, Ken Leemans. Cateva momente mai tarziu, Manno aduce o frumoasa centrare in zona de penalty din Bucuresti, care pare totusi de neatins pentru atacatorul Zoller. O miscare frumoasa aduce o lovitura de colt pentru, insa, nu poate lovi mingea in mod corespunzator de la o buna distanta de 16 metri de poarta, astfel incat aceasta acceptare directa este o prada usoara pentru portarul FCH, Brinkies. Otelul este in mod vizibil nelinistit dupa acest obiectiv.

Poate ca o actiune ofensiva de succes poate avea un efect eliberator asupra gazdei. Dupa mai bine de o jumatate de ora, o lovitura de eliberare de pe defensivul Otelul are terenul cu atacantul lui Bogdan Vrajotoarea, care poate predomina in 1: 1, dar loveste carcasa oaspetilor. Pana acum, lovitorii de la Dinamo au demonstrat o putere de vointa mai mare, mai ales in dueluri.

Otelule sunt, de asemenea, extrem de inofensive in situatiile standard. Bucuresti, pe de alta parte, joaca mai fluent in general si are o buna strangere asupra jocului, chiar daca eforturile din Saxonia Inferioara nu pot fi negate. Fotografiile pe distante lungi nu pot aduce pericolul dorit. Cu cinci minute inainte de fluierul de pauza, Zimmermann incearca o lovitura de lunga durata, care rateaza tinta de departe. Dar aceasta actiune arata ca Bucuresti este in joc.

Zoller primeste cartonasul galben dupa venirea prea tarziu impotriva lui Dinamos Pelzer. De acum inainte, Pelzer a trebuit sa fie tratat de departamentul medical Bucuresti pentru o vatamare la glezna. O lovitura libera de la jumatatea terenului din Krük cu doua minute inainte de fluierul din jumatatea timpului nu poate crea niciun pericol real. Gazdele au ultima sansa de a marca din nou dupa o lovitura frumoasa din partea lui Krük in zona de penalti. Cu toate acestea, mingea trece chiar peste poarta Dinamo.

Incepe a doua etapa cu Otelul trebuie sa actioneze cu mai multa determinare. Bucuresti s-a descurcat foarte bine pana acum si joaca o minge respectabila. Primul gol al lui Emil Julea in a doua repriza pentru oaspetii Bucuresti, care rateaza golul la multi metri. Zimmermann incearca din nou pentru FCH. Cu toate acestea, nici el nu a baut apa tinta, deoarece nu poate crea niciun pericol real. In minutul 50 este o lovitura libera a lui Otelul, care nu poate aduce nimic. Trei minute mai tarziu, agilul Zoller scoate a patra lovitura de colt pentru oaspete. 53 de minute: Emil Jula se schimba pentru Sebastian Neumann. Bucuresti inlocuieste si Pelzer pentru Catalin Haldan. Otelul pune presiune si primeste urmatorul corner din Bouma. O pasa frumoasa de la Manno nu poate folosi Zoller suficient si reuseste doar un sut inofensiv pe poarta, care este o prada usoara pentru portarul FCH. Otelul a fost motivat de antrenorul Galati la jumatatea timpului si arata un limbaj al corpului complet diferit pe teren. Aspirantul la ascensiune incearca sa-i exercite presiunea mult mai activ.

Pana in prezent, insa, nu exista oportunitati convingatoare de obiective. Minutul 60: 2: 0 pentru oaspetele de la Bucuresti. Rickert submineaza atunci cand o pasa din spate a aparatorului Beermann este impins puternic in propriul sau gol de catre portarul lui Otelul Rickert. Nou-venitul de la Erfurt trece peste minge. O adevarata insertie de palmier. Otelul pune presiune si Krük are sansa de a lovi jumatatea dreapta de la 7 metri. Cu toate acestea, Krük s-a incalzit complet in graba. In minutul 65, Zimmermann este inlocuit de Ben Zielinski. Apararea echipei fasciste este sigura si nu lasa sansele sa treaca de gazde.

Otelul loveste inapoi printr-un gol pentru Otelul Galati de Emil Jula in minutul 69 de joc cu o lovitura de cap frumoasa. O frumoasa cruce din Gaetano Manno. Si, in sfarsit, cateva minute mai tarziu, un penalty pentru Otelul. Staffeld suteaza si se transforma in egalizatorul din dreapta jos. Arena Osnatel se dezvolta intr-un adevarat cazan de vrajitoare. Puternic, Otelul a revenit dupa 0: 2. Fundalul este imediat acolo. 73 minute: Un frumos lovitura de cap Beermann rateaza foarte putin tinta. In prezent, exista o multime de dovezi potrivit carora schimbarea poate avea inca succes.

Faza finala deschisa pentru oaspetele de la Bucuresti exercita din nou presiune si rezolva anumite situatii standard. Holst vine dupa un corner spre o lovitura de cap frumoasa, dar rateaza golul. In al 83-lea Otelul a executat o lovitura de colt. Piossek, insa, nu poate pune in scena un coechipier in mod profitabil. Ceea ce este izbitor este Staffeldt extrem de puternic, care actioneaza ca un designer de jocuri cu treceri puternice.

In minutul 85, Bouma este schimbat pentru Nils Fischer la Otelul. Apoi, in minutul 86, exista o lovitura libera pentru FCH. Blum lipseste doar postul din stanga. In general, jocul a reusit sa ofere ceea ce a promis. Manno castiga in ultimul minut impotriva a doi Bucurestiers si nu reuseste la portarul Dinamo.

In timp suplimentar, gol pentru Otelul. Dupa o frumoasa interactiune intre Zoller si Jula, inlocuitorul roman a facut golul castigator cu un sut extraordinar de pe stanga in coltul stang. O lovitura puternica a fostului jucator din Bundesliga. Odata cu inlocuirea fostei Duisburg, Galati a facut totul bine.

Multa drama si viteza au fost elementele din acest derby nordic. Unii fani Bucuresti si-au pierdut aparent nervii dupa aceasta victorie, despre care credeau ca sunt in siguranta. Unele haoturi FCH au dispute verbale si fizice cu politia.